Fehér borok, színes kultúra

Infusion Trio | Zempléni Fesztivál

Időpont: 2024. augusztus 13., 18.00

Helyszín: Gróf Vay Kastély | Golop


InFusion Trió


Farkas Izsák – elektromos hegedű, billentyű
Simkó-Várnagy Mihály – elektromos cselló, basszusgitár
Weisz Nándor – elektromos dobok, ének

Egyéni hangzás, rendhagyó hangszerelés és a világon egyedülálló technikai megvalósítás. Ez jellemzi a 2011 decemberében alakult InFusion Triót, melynek tagjai képzett komolyzenészek, akik a komoly- és a könnyűzenében egyformán jártasak.


Az InFusion Trió különlegességét főként az egyedi hangszerválasztás határozza meg. Az elektromos hegedű, az elektromos cselló, a basszusgitár, a szintetizátor és az elektromos dob effektpedálokon keresztülvezetve rendkívül különleges hangzásképet alkot. A másik meghatározó innováció a looper pedálok használata, melyekkel képesek élőben rögzíteni és megsokszorozni önmagukat.
Egyedülálló koncertélmény, ahogy a hallgató nyomon követheti a loop-ok építkezését és a zenészek örömteli, virtuóz, könnyed játékát.
Ezen a koncerten negyedik lemezük anyagát mutatják be, melyen elektronikus zene dinamizmusával, modern köntösbe bújtatva szólalnak meg a legnagyobb zeneszerzők művei Bachtól Beethovenen át Bartókig.
A hangverseny a Vay-kastély festői parkjában valósul meg egy vízen elhelyezkedő színpadon, ahol a közönség a kis tavat körülülve hallgathatja a koncertet és csodálhatja a kastélyt körülölelő zempléni táj szépségét.

16:30 Kastélylátogatás és tárlatvezetés


Az érdeklődőknek a hangverseny előtt 16:30-tól lehetőségük nyílik a Vay-kastélyegyüttes és az Ősi Magyar Címertár megtekintésére. Sétánk során megismerhetik a báró Vay-család golopi kastélyainak (reneszánsz ó- és a klasszicista újkastély) és magának a történeti kertnek a múltját, mindamellett, hogy az építtető Vay Miklós báró életéről és a családtagoknak az itt eltöltött éveiről, mindennapjaikról is megtudhatunk érdekes információkat. Fény derül arra is, miért volt a Vay-család tagjainak egy 600 fős kis faluban egymástól pár méterre két kastélyuk, és hogyan lehet az, hogy az egymással szemben álló épületek más-más (Abaúj és Zemplén) megyéhez tartoztak?
Ezt követően elmerülhetünk a címertan tudományában, a jelképekben, hiszen egy Európában egyedülálló történelmi címerkiállítást tekinthetünk meg a klasszicista kastélyban. Itt öt teremben ötszáz címer látható, melyek jelentős része egy különleges technikával, aranytű hímzéssel készült Szabadiné Simkó Ilona által.

A tárlatvezetés során lehetőség lesz borkóstolásra és „falatkák” kóstolására.

A program ingyenesen látogatható.


Rossz idő esetén a Művelődési Házban.


Golop Önkormányzata támogatásával!